https://tamadres.com/media/magefan_blog/alper_kamu_serisi_hangi_s_rayla_okunmal_.jpg

Alper Kamu Serisi Hangi Sırayla Okunmalı? | En Sevilen Alper Canıgüz Kitapları

tamadres.com
Ekleme Tarihi: Kasım 18, 2021

Alper Kamu serisinin yaratıcısı Alper Canıgüz, farklı mizah anlayışıyla okurların ilgisini çekmeyi başarmış bir yazardır. Alper Canıgüz, kitaplarını okurları hıçkırıklarla güldürmeyi ve kahkahalarla ağlatmayı hedefleyerek kaleme almıştır. Tatlı Rüyalar kitabıyla adını duyuran yazar, hedefine ulaşarak daha geniş bir okur kitlesine hitap etmeye başlamıştır. Dünya edebiyatından pek çok yazarın kendisini etkilediğini belirten yazar Alper Canıgüz’ün son çıkan kitabı Kıyamet Park ile Alper Kamu serisi hız kesmeden devam ediyor. 

Alper Kamu serisine yeni başlayacak okurların aklında ise tek bir soru: Alper Kamu serisi hangi sırayla okunmalı? Alper Kamu’nun maceralarını, yazarın kaleme aldığı sırayla okuyabilirsiniz. Alper Kamu serisi 3 kitaptan oluşuyor ve Alper Kamu serisinin ilk kitabı Oğullar ve Rencide Ruhlar’dır. Seriyi Cehennem Çiçeği ve Kıyamet Park kitapları takip ediyor. 

Şimdi de dünyanın en küçük dedektifi Alper Kamu’nun maceralardan maceralara koştuğu kitaplara göz atalım.

Oğullar ve Rencide Ruhlar


Alper Kamu serisinin ilk kitabı Oğullar ve Rencide Ruhlar, 2004 yılında yayımlanmış ve yazarın kendine özgü diliyle oldukça dikkat çekmiştir. Oğullar ve Rencide Ruhlar kitabı, beş yaşındaki Alper Kamu’nun hikâyesini konu alıyor. 

Adeta büyümüş de küçülmüş Alper Kamu, anne ve babası işteyken günlerini kitap okuyarak, televizyon izleyerek ve sokakta oynayarak geçiriyor. Bir akşam Alper ve Alev abla apartmanın girişindeki merdivenlerde otururken karşı apartmandan çıkan adam dikkatlerini çeker ancak adamın kim olduğunu bilemezler. O sırada da Hicabi Bey’in penceresinden eşyaların fırlatıldığını gören Alper, binaya giderek kapıdan içeri girer. Eşyaları fırlatan Deli Ertan’dır. Alper Kamu, başını çevirdiğinde ise o kötü manzarayla karşılaşır. Hicabi Bey, boğazı kesilmiş bir şekilde koltuğun kenarında durmaktadır.

Deli Ertan, cinayetin baş şüphelisi olsa da Alper Kamu, uzun ve ince bir adamın cinayeti işlediğini polislere söyler. Polisler ve savcı bunun bir hayal ürünü olduğunu düşünseler de söylenenleri kulak arkası etmezler. Alper’in verdiği ifade sonrasında şüpheli durumuna düşen Gazanfer, Alper’in peşine düşer. Alper de katilin peşine düşmüştür. Bir akşam Gazanfer ile karşılaşan Alper, cinayetin işlendiği apartmanın kömürlüğüne saklanır ve apartman bodrumları arasındaki gizli tüneli keşfeder. Artık katilin peşini bırakmamaya ve cinayeti çözmeye karar veren Alper Kamu, dünyanın en küçük dedektifi olarak kütüphanelerimizde yerini alır.

Küçük dedektif Alper Kamu’nun derin düşünceleri, tespitleri katili bulmaya yetecek mi? Cevabı için serisinin ilk kitabını okumaya başlayabilirsiniz.

Cehennem ÇiçeğiYarattığı Alper Kamu karakteriyle büyük küçük herkesin beğenisini kazanan Alper Canıgüz, Alper Kamu serisinin ikinci kitabı Cehennem Çiçeği ile dünyanın en küçük dedektifi Alper’in maceralarını anlatmaya devam ediyor.

Oğullar ve Rencide Ruhlar kitabında boğazı kesilen komşusu Hicabi Bey’in cinayetini çözen Alper Kamu, Cehennem Çiçeği kitabında da ölen bir çocuğun cinayetini çözmeye çalışıyor. Bolca kara mizah barındıran Cehennem Çiçeği ile okurları etkilemeye devam eden yazar Alper Canıgüz, bir yandan kahkahalar atmanızı sağlarken bir yandan da içinizi acıtacaktır.

Bir çocuğun ölümünü ve eski bir aşk hikâyesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşan Alper Kamu, adalet kavramını sorgulamanıza neden olacaktır. Kahkaha ve gözyaşının birlikte var olduğu Cehennem Çiçeği kitabını okurken her sayfasında heyecanınız daha da artacaktır.

Kıyamet Park


Alper Kamu serisinin beklenen son kitabı Kıyamet Park, raflardaki yerini aldı. Alper Kamu’nun maceraları tüm hızıyla devam ediyor. 

Alper Kamu, Kıyamet Park kitabında dayısının katılması gereken bayii toplantısına ailesiyle katılır. Lüks bir otelde düzenlenen bu toplantıya katılmalarının bir nedeni de, güzel bir tatil yapmaktır.

Hikâyede Alper Kamu olur da cinayet olmaz mı?

Otelde bir gazetecinin öldürülmesiyle Kıyamet Park kitabının hikâyesi başlar. Ancak bu cinayette Alper yalnız değil, bir de rakibi vardır: Altan. Alper Kamu, rakibi Altan ile iddiaya girer. İddiaya göre cinayeti ilk çözen kişi, kazanacaktır. Her ne kadar Altan karşısında Alper Kamu’nun pes edeceğini düşünseniz de kitabın sonuna doğru şaşırtıcı olaylarla karşılaşacaksınız. Anlatımın etkileyiciliği, hikâyenin akıcılığı ve olayların heyecanı kitabı bir çırpıda bitirmenizi sağlayacaktır. 


Siz de Alper Kamu’nun maceralarına tanıklık etmek için seriyi yayımlanma sırasına göre okuyabilirsiniz. 

Şimdiden keyifli okumalar!


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş