Bizi Anlatan Öyküler

Elinizdeki derleme dünya edebiyatının büyük ustalarının yanı sıra ülkemizde pek tanınmayan ama hem roman hem kısa öykü dalında önemli yapıtlar üretmiş olan yazarların kaleminden çı...
-20%

Bizi Anlatan Öyküler

ISBN:9786054878871
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 20,80 ₺ Regular Price 26,00 ₺
5 İş Günü İçinde Kargoda
%20 İndirim
Açıklama

Elinizdeki derleme dünya edebiyatının büyük ustalarının yanı sıra ülkemizde pek tanınmayan ama hem roman hem kısa öykü dalında önemli yapıtlar üretmiş olan yazarların kaleminden çıkma öyküleri bir araya getiriyor. Bu klasik ve çağdaş yazarların öykülerini tek ciltte sunmamızın amacı, geçmişte de günümüzde de bir edebi yapıtı sahici/sarsıcı/etkileyici kılan şeyin üslup cambazlıklarından çok yazarın insana ve topluma bakışı olduğunu tanıtlamak. Hiçbir inanılırlığı olmayan, zorlama tipler ve “karakterler”le dolu, ıkınarak yazılmış, şişirme, insan olmanın ve insan kalmanın trajedisine/çetrefilliğine dair, insani öze dair hiçbir şey söylemeyen “yapıtlarla” kıyasladığımızda bu öykülerin değerini daha iyi anlayabiliriz.

Has edebiyat, okunduktan sonra içimizde bazen buruk bazen tatlı ama her durumda kalıcı bir iz bırakan, bundan böyle hep bizimle yaşayacak olan edebiyattır çünkü.

Yazar Kolektif
Yayınevi Dipnot Yayınları
Barkod 9786054878871
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 270
Basım Tarihi Mayıs 2017
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Mayıs 2017
Ebat 13 X 19,5
Çevirmen İbrahim Yıldız
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi