-%45
Bugün 32 kisi bu ürünü görüntüledi

Bir İdam Mahkumunun Son Günü

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
13,20 ₺ 24,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

175 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  çok iyi kitap alın okuyun kesinlikle sorunsuz geldi teşekkürler

 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Başarılı, çeviri harika
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Kitabı okurken ben de onunla birlikte hapisteymişim gibi hissettim. Harika ötesi mutlaka okuyun
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  ölüm tarihini bilen birinin çaresizliği... çok etkilendim... okumalısınız. kargo da hızlıydı ve paketleme güzeldi

4 madde

Göster sayfa başı

Victor Hugo (1802-1885): Fransız edebiyatının en ünlü yazarlarından biri olan sanatçı, edebi ününü şiirleri ve oyunları ile kazandı. Romantik akımın en tanınmış adları arasında yer aldı. Toplumsal sorunlar ve politikayla yakından ilgilendi, 1848 ayaklanmalarının ardından Kurucu Meclis'e katıldı, daha sonra milletvekilliği yaptı, l'Evénement adlı bir gazete çıkardı. 1852'de Louis Bonaparte'ın imparatorluğunu ilan ettiği hükümet darbesine karşı çıktığı için sürgün edildi. Cezası 1859'da sona erdi, fakat imparatorluk yıkılana kadar gönüllü olarak sürgünde kaldı, 1870'de Fransa'ya döndü. 1871'de Paris Komünü'nü desteklemese de komüncüleri savundu. Victor Hugo 1829 yılında yayımladığı Bir İdam Mahkûmunun Son Günü adlı romanıyla idam cezasına taviz vermez bir tavırla karşı çıktı. Klasik edebiyatın şaheserleri arasında yer alan Notre-Dame'ın Kamburu ve Sefiller adlı romanlarıyla dünya edebiyat tarihine geçti. 

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 136
 • Basım Tarihi: Ocak 2016
 • Son Basım Tarihi: Ocak 2016
 • Ebat: 13,5 X 21

Bir İdam Mahkûmunun Son Günü Kitabı

Victor Hugo’nun kaleme aldığı Bir İdam Mahkûmunun Son Günü kitabı, yayımlandığı günden günümüze sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada büyük yankı uyandırmış ve uyandırmaya da devam ediyor. Yazarın Grene Meydanı’nda bir mahkûmunun idam edilmesini izlemesi sonucunda bu kitap ortaya çıkar. Bu olaydan oldukça etkilenen yazar Victor Hugo, kitabında hem cezayı hem de toplumun bu olay karşısındaki tavrını sert bir dille eleştirmiştir.

Bir İdam Mahkûmunun Son Günü kitabı konusu, işlediği bir cinayet sonucunda idama mahkum edilen adamın ölümü beklemesidir. Önceleri kurtulacağına dair bir umudu olsa da zaman geçtikçe umut yerini karamsarlığa bırakır ve geride kalan annesini, eşini ve kızını düşünmeye başlar. Artık idam günü gelmiştir. O gün geldiğinde idama mahkûm edilen adamın neler yaşadığını, düşündüğünü ve hissettiğini merak ediyorsanız Bir İdam Mahkûmunun Son Günü kitabını satın almalısınız.

Notre Dame’ın Kamburu, Sefiller gibi eserleriyle büyük başarı yakalayan Victor Hugo Bir İdam Mahkûmunun Son Günü kitabı ile de büyük başarı yakalayarak okurların beğenisini kazanmıştır.

Bir İdam Mahkûmunun Son Günü Kitabı Konusu ve Kısa Özeti

İşlediği cinayet suçuyla yargılanan bir mahkûm, çıktığı mahkeme sonucunda idam cezasını çarptırılır ve mahkeme beş hafta sonra infazına karar vermiştir. Mahkûm adam ilk günlerde cezasının affedileceğini ya da idam cezasının hapis cezasına çevrileceğini umut ederek kendini oyalar. İdam kararının ardından beş hafta boyunca ölümü düşünen adamı, idam cezasından önce ölmek düşüncesi öldürmüştür. Her dakika ölümü düşünmesi, onu ruhi olarak da pek çok değişikliğe uğratmıştır ve hayata, insanlığa karşı duyguları değiştirmiştir.

İdam günü gelir. Gardiyanlar hücresine onu almak için gelir ve korkudan titremeye başlayan gardiyan kızını ve ailesini düşünmeye başlar. Kızını son kez görmek istediği için kızını yanına getirmişler ve kızı babasını tanımamıştır.

İdam edileceği yere götürülmeden önce beklediği odadan, idamı izlemeye gelen kalabalığı görür. Odada daha önce idama götürülen mahkûmların duvara yazdıkları yazıları görür ve tedirginliği daha da artmaya başlar.

Ölümle yüzleşmeye hazır olan bir mahkûmun hayatına dair bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Fransız edebiyatının klasikleri arasında yer alan Bir İdam Mahkûmunun Son Günü kitabını okuyabilirsiniz.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi