Bir Gençlik Liderinin Anıları

Bazı yaşamlar, diğerlerinden farklı yaşanır. Bu yaşamlarda her geçen yıl, her yaşanan olay sonrakine yeni, farklı pencereler açar; o hayatın sahibi bu pencerelerden bakmaktan, ba...
-25%

Bir Gençlik Liderinin Anıları

ISBN:9786052953075
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 13,19 ₺ Regular Price 17,59 ₺
Stokta yok
%25 İndirim
%25 İndirim
Açıklama


Bazı yaşamlar, diğerlerinden farklı yaşanır. Bu yaşamlarda her geçen yıl, her yaşanan olay sonrakine yeni, farklı pencereler açar; o hayatın sahibi bu pencerelerden bakmaktan, bazen ardında ne olduğunu bilmediği kapılardan geçmekten çekinmez, risk alır, bedel öder, cesaret eder. Şair Ali Mümtaz Arolat’ın oğlu olarak dünyaya gelen gazeteci Osman Saffet Arolat’ın gençlik anıları da bu emsalde yaşanmış bir dünyayı sergiler. Onun da ülkesini, dünyayı  değiştirmek için bir “ütopya”sı vardır; üniversite yıllarında gençlik hareketlerinin içinde yer alır. Eylemlere katılır; broşürler ve afişler hazırlar, sendika gazeteleri çıkartır.
Bir dönem ANT dergisinde yazı işleri müdürlüğü yapar, yazıları nedeniyle yargılanarak tutuklanır. Uzun yıllar haber
ajansçılığı, yabancı radyo muhabirliği ve televizyonculuk gibi işler yaparken, bir yandan da üretmeyi sürdürür.
Bir Gençlik Liderinin Anıları, Arolat’ın 1959-1974 yılları arası yaşadıklarından, bu dönemde ANT dergisinde yayımlanan bazı yazılarından, kişisel notlarından oluşuyor. Gazetecilik mesleği ile ilgili anılarını daha önce yayınevimizden çıkan Babıâli Anılarım adlı kitabında bir araya getiren Osman Saffet Arolat, halen Dünya gazetesinde yazılar yazmayı sürdürüyor.

Yazar Osman S. Arolat
Yayınevi İş Bankası Kültür Yayınları
Barkod 9786052953075
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 336
Basım Tarihi Ocak 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2018
Ebat 13 X 19,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi