Bugün 22 kisi bu ürünü görüntüledi

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

14,40 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 24,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Yazarın çok güzel üslubu var. Psikolojiye değinen bir kitap. Karşılıksız ve içten seven bir kadının inanılmaz aşk tarifi...
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  3 kitap 15 TL kampanyasından aldım tüm kitaplarım sorunsuz ve eksiksiz geldi
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  modern klasiklere bu kadar uygun fiyata sahip olmak... günümüzde pek çok şeyden daha ucuz böyle bir imkan tanıdığınız için teşekkürler tamadres. uygun fiyata da kitap okunabiliyor
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  kısacık bir hikayeye bu kadar duygu nasıl sığar ve okurken tüm duyguları hissettim sürükleyici bir kitap. tamadrese hızlı gönderim ve özenli paketleme için tşk.

4 madde

Göster sayfa başı

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920'li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun "gönderen"inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Kadın büyük tutkusunu hep bir "bilinmeyen" olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde "taraflar" değil, sadece tek bir "taraf" vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda "mutlak aşk" kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir ihtimal!

 

Stefan Zweig’a sahip olduğu ünü kazandıran eserlerden biri olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabı, okurlarını insan psikolojisinde eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Mutlak aşk kavramının bilinmeyen yönlerini fark edeceğiniz eser, bilinmeyen bir kadının hayatı boyunca âşık olduğu adama yazdığı mektuplardan oluşmaktadır. Dünya edebiyatına çok değerli eserler bırakan Zweig, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu eseriyle okurlarına hayal kırıklığını ve melankoliyi derinden hissettiriyor.

 • Kağıt Türü: 3. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Orijinal Dili: Almanca
 • Sayfa Sayısı: 68
 • Basım Tarihi: Ocak 2017

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Alman dili ve edebiyatının en önemli yazarları arasında yer alan Stefan Zweig, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu eserinin ilk yarısını 1920’li yıllarda kaleme almıştır. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabındaki kadın karakteri, sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanınıyor. ‘’ Sana, beni asla tanımamış olan sana. ‘’ şeklinde başlayan mektubu gönderen kişinin adı yok. Bu aşk hikâyesinde taraflar yok, taraf var. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabını okuyarak insan psikolojisinde eşi benzeri bulunmayan bir yolculuğa çıkacaksınız. Bilinmeyen bir kadının hayatı boyunca sevdiği adam için kaleme aldığı mektuplarla mutlak aşk kavramının hiç bilmediğiniz yönlerini fark edeceksiniz.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Satranç ve pek çok değerli esere imza atan Stefan Zweig, eşiyle birlikte uyku hapı içerek hayata veda ediyor.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Kitabı Ne Anlatıyor? Kısa Özeti

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabı aslında uzunca yazılmış bir mektuptan oluşuyor. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabının konusu, adı bilinmeyen kadının çocukluk yıllarında karşı daireye yerleşen adam için duyduğu aşkı mektupla ilan etmesidir. 41. yaş gününde zengin ve tanınmış yazar R., mektupları almaya başlar. Üzerinde gönderenin adının olmaması nedeniyle mektup dikkatini çeker ve okumaya başlar.

İlk karşılaşmalarından itibaren yazılan bu mektubu, kadın tek çocuğunu kaybettiği gece kaleme almıştır. Hala aynı evde yaşayan R., karşı komşunun kızını çok net hatırlayamıyor. Mektubu okumaya devam ettikçe birden fazla kez karşılaştıklarını anlar ama R. hiçbir zaman onun kim olduğunu bilmez. Kadın ise R.’nin ona her karşılaşmalarında verdiği beyaz gülden esinlenerek R.’ye her doğum gününde beyaz bir gül buketi gönderiyor ve bu mektupla gelen güller son oluyor.

Tamamen karşılıksız aşkın ve tutkunun muhteşem kelimelerle anlatıldığı bir hikaye… Dünya edebiyatında şimdiye kadar karşılıksız aşkı konu edinen çok sayıda eser kaleme alınmıştır. Ancak bunlardan pek azı, bir kadın tarafından bir erkeğe yazılmıştır. Tanınmış romancı R.’ye çok küçük yaşlardan itibaren âşık olan fakat yazar tarafından hiçbir şekilde fark edilmeyen isimsiz bir kadının yazdığı mektuplar, okurun içine işleyecek türden. Dünya edebiyatına çok sayıda kült eser bırakan Zweig bu kitabında biz okurlara melankoli ve hayal kırıklığını derinden hissettiriyor.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi