Bilim Tohumları

Gdo’ları Nasıl Bu Kadar Yanlış Anladık: “Bilim Tohumları” Raflarda Yerini Alıyor GDO, günümüzün en korkutucu, şeytan sözcüklerinden biri haline geldi. Peki ama GDO denince ne an...
-30%

Bilim Tohumları

ISBN:9786257816205
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 27,93 ₺ Regular Price 39,90 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%30 İndirim
Açıklama

Gdo’ları Nasıl Bu Kadar Yanlış Anladık: “Bilim Tohumları” Raflarda Yerini Alıyor

GDO, günümüzün en korkutucu, şeytan sözcüklerinden biri haline geldi. Peki ama GDO denince ne anlıyoruz? GDO teknolojisini ne kadar iyi biliyoruz? Hakkında düşündüklerimizin ne kadarı gerçek ne kadarı yanlış yönlendirmelere dayanıyor? GDO teknolojisi gerçekten insanlığı ve dünyayı tehdit ediyor olabilir mi? Ya biri çıkıp her şeyi yanlış anladığımızı söyleseydi?
Gazeteci-yazar Mark Lynas, 90’lı yıllarda GDO karşıtı hareketin önde gelen isimlerindendi. Yıllar boyunca sürdürdüğü araştırmalar yirmi yıl sonra onu GDO karşıtı hareketin diğer tarafına taşıdı. Peki bu değişimin sebebi neydi?
Bu kitap, GDO konusunu kapsamlı şekilde ele alırken genetik mühendisliği ürünü gıdaların yararları ve potansiyel tehlikeleri hakkında da derin bir analiz sunuyor. Uzun yıllara yayılmış derin bir araştırmaya dayanan Bilim Tohumları, GDO’ya hem karşıt hem yandaş insanların gözünden bakarken Mark Lynas’ın geçirdiği dönüşümün hikâyesini de ele alıyor ve kaçınılmaz soruyu soruyor: GDO’ları nasıl bu kadar yanlış anladık?

Yazar Mark Lynas
Yayınevi The Kitap
Barkod 9786257816205
Orijinal Adı Seeds of Science
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 312
Basım Tarihi Haziran 2021
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Haziran 2021
Ebat 13,5 X 21
Çevirmen İlkem Topal
Yorumlar