Bugün 82 kisi bu ürünü görüntüledi

Bereketli Topraklar Üzerinde

3. Hamur
Kapak: Karton
81,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 135,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

219 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Bu kitap, kendi bilgi ve görgülerim dışında, bir lokma ekmek için kötü iş şartları içinde zehir gibi bir hayatı yaşayanlardan derlenmiş malzemeyle meydana gelmiştir. Yayımlanmadan önce, çeşitli ırgat, usta, usta yardımcısını toplayarak bir gece sabaha kadar okudum onlara. Dinlediler. 'Pardon,' dediler, 'bu bu kadar olur. Bütün anlattıkların doğru. Eksik bile. Çukurova'nın bereketli topraklarında öyle işler olur ki, aklın durur. Sana anlatsak, bir değil beş roman çıkarırsın...'" 

Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 380
  • Basım Tarihi: Ocak 2010
  • Kaçıncı Baskı: 62.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Kasım 2022
Orta Anadolu’nun Ç. köyünden çocukluk arkadaşları Yusuf, Köse Hasan ve Pehlivan Ali, geçim derdi dolayısıyla Çukurova’da iş aramaya giderler. Orada çeşit çeşit işte çalışan üç arkadaş, gittikleri her yerde insanlık dışı koşullarda çalışırlar ve biraz olsun para biriktirebilmenin hayalini kurarlar. Orhan Kemal bu ölümsüz eserinde, döneminin çalışma koşullarını oldukça gerçekçi bir dille resmederken sınıf bilincine sahip olamamış işçilerin durumunu çarpıcı bir şekilde yüzümüze vuruyor. Bereketli Topraklar Üzerinde, yoksulluğu ve çaresizliği en iyi anlatan romanlardan biri.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi