Benim Üniversitelerim

Benim Üniversitelerim, (Çocukluğum ve İnsanlar Arasında’yla birlikte) edebiyat tarihine eşsiz bir toplumsal gerçekçilik anlayışı getiren Maksim Gorki’nin kendi hayatından yola çıka...
-35%

Benim Üniversitelerim

ISBN:9789750741517
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 9,10 ₺ Regular Price 14,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%35 İndirim
Açıklama

Benim Üniversitelerim, (Çocukluğum ve İnsanlar Arasında’yla birlikte) edebiyat tarihine eşsiz bir toplumsal gerçekçilik anlayışı getiren Maksim Gorki’nin kendi hayatından yola çıkarak yazdığı üçlemenin son kitabıdır.

Üniversitede okumak üzere Kazan’a gelen Aleksey Peşkov’un bu hayalini gerçekleştirmesi hiç de kolay olmayacaktır. Bir yandan ekmeğini kazanmaya diğer yandan eğitimini sürdürmeye çalışan genç adam, Rusya’da çarlık yönetiminin ve köhne dünya görüşünün çalkantılı ortamında bütün hayatın bir üniversiteye dönüştüğünü görür. Hayat üniversitesinde karşısına çıkanlar da ona kendi hayatlarının acımasız gerçekliğini öğreten, toplum dışına itilmiş devrimciler, Rusya’nın kaderini değiştirecek kişilerdir. 

Gorki, Rus toplumunun öğrencilerin, işçilerin umut ve cesaretle örgütlenip daha iyi bir yaşam için omuz omuza verdiği ve devrim düşüncesinin temellerinin atılmaya başladığı bu dönemini tam da içinden anlatır.

Yazar Maksim Gorki
Yayınevi Can Yayınları
Barkod 9789750741517
Orijinal Adı Moy Universiteti
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 176
Basım Tarihi Kasım 2019
Kaçıncı Baskı 5.Baskı
Son Basım Tarihi Kasım 2020
Ebat 12,5 X 19,5
Çevirmen Ergin Altay
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi