Beden Eğitimi ve Spor Öğretiminde Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

Beden eğitimi ve spor öğretiminde, öğretme-öğrenme sürecinin temel yapı taşlarından biri de araç-gereç ve materyallerdir. Araç-gereç ve materyaller öğretme-öğrenme sürecini destekl...
-15%

Beden Eğitimi ve Spor Öğretiminde Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

ISBN:9786051336435
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 28,05 ₺ Regular Price 33,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%15 İndirim
Açıklama

Beden eğitimi ve spor öğretiminde, öğretme-öğrenme sürecinin temel yapı taşlarından biri de araç-gereç ve materyallerdir. Araç-gereç ve materyaller öğretme-öğrenme sürecini desteklemek, öğrenmeyi daha kalıcı hale getirmek, kazanımlara ulaşmayı kolaylaştırmak ve etkinliklerin içeriğini zenginleştirerek öğrenci ilgi ve tutumunu artırmak amacıyla sürece katılırlar.
Eğim Fakülteleri'nde olduğu gibi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarında da “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı” dersi bulunmaktadır. Bu ders için hazırlanan kaynak kitapların tamamına yakını daha çok kuramsal alana dönük teknoloji araç-gereçlerinin kullanımına yönelik olarak hazırlanmışlardır. Araç-gereç ve materyal tasarımı ile ilgili bölümler ise beden eğitimi ve spor öğretiminin hareket eğitimi alanını çok fazla ilgilendirmemekte, sadece rehberlik etme düzeyi ile sınırlı kalmaktadır. “Beden Eğitimi ve Spor Öğretiminde Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı” başlığı ile hazırlanan bu kitap ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerine kaynak kitap oluşturulurken, beden eğitimi öğretmenlerine araç-gereç seçimi ile materyal tasarlama, geliştirme ve kullanımı konularında seçenekler sunulmaktadır.

Yazar Ali Demirci
Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
Barkod 9786051336435
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 282
Basım Tarihi Ekim 2013
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ekim 2013
Ebat 16 X 23,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi