Başsız Süvari - Rip Van Winkle

Washington Irving, Amerika'nın İngiliz kraliyet rejimi karşısında bağımsızlığını kazandığı dönemin en popüler yazarları arasında yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'...
-25%

Başsız Süvari - Rip Van Winkle

ISBN:9786056486715
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 10,50 ₺ Regular Price 14,00 ₺
5 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
Açıklama

Washington Irving, Amerika'nın İngiliz kraliyet rejimi karşısında bağımsızlığını kazandığı dönemin en popüler yazarları arasında yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nin uluslararası ilk en iyi satan yazarı olarak Irving meşru bir meslek olarak yazarlığı savundu ve hayatı boyunca deneme, hikaye ve biyografi türünde birçok yazı kaleme aldı.

Gotik bir hikaye olan Başsız Süvari; 1800'lü yılların başında Amerika'nın Sleepy Hollow Kasabasında anlatılan halk hikayelerinden biridir ve günümüzde dahi aynı kasabada bu figürle ilgili şenlikler düzenlenmektedir. Başsız Süvari hikayesinin 1949 yılında Walt Disney tarafından animasyon filmi yapılmış, daha sonraları dünyaca ünlü yönetmen Tim Burton tarafından sinemaya da uyarlanmıştır.

Rip Van Winkle ise karısının dırdırından kurtulmak için çareyi çok sevdiği köpeği Wolf ile Catskills Dağlarında ördek avlayarak geçirmekte bulmuştur. Başına gelen doğaüstü olaylar sonucu karşılaştığı manzara karşısında, içinde bulunduğu durumu önce kendisine, sonra çevresindekilere açıklamanın yollarını aramaktadır.

Yazar Washington Irving
Yayınevi Tefrika Yayınları
Barkod 9786056486715
Orijinal Adı The Legend of Sleepy Hollow / Rip Van Winkle
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili İngilizce
Sayfa Sayısı 115
Basım Tarihi Ağustos 2015
Son Basım Tarihi Ağustos 2015
Ebat 13,5 X 19,5
Çevirmen Süha Demirel
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi