Balonla Beş Hafta

Gözat
Değerlendirme Sorularıyla Birlikte Kraliyet Coğrafya Derneği’nin 14 Ocak 1862 tarihli son açıklaması bilim dünyasında müthiş bir heyecan dalgası yaratır. Meraklı bir kâşif ve bi...
-45%

Balonla Beş Hafta

ISBN:9789752522336
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 11,00 ₺ Regular Price 20,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%45 İndirim
TamAdres Yorumladı
Doktor Fergusson ve arkadaşları ile soluğunu kesecek bir Afrika macerasına hazır mısın? Balonla Beş Hafta, modern bilimkurgu romanının kurucuları arasında sayılan Fransız yazar Jules Verne’in coğrafya ve tarih bilgisini konuşturduğu en başarılı eserlerinden biri. Kendisinden önceki birçok gezginin yolculuğu sırasında yaşamını yitirdiği Afrika kıtasını baştan başa geçme hayaliyle yanıp tutuşan maceraperest kahramanımız Fergusson’a bu sürükleyici eserde detaylı bir şekilde anlatılmış kıtanın doğal güzellikleri eşlik ediyor. Çocukların hayal dünyasının gelişimine katkıda bulunacak bu unutulmaz eseri okurken sen de çok eğleneceksin!
Açıklama

Değerlendirme Sorularıyla Birlikte

Kraliyet Coğrafya Derneği’nin 14 Ocak 1862 tarihli son açıklaması bilim dünyasında müthiş bir heyecan dalgası yaratır. Meraklı bir kâşif ve bilim adamı olan Doktor Fergusson Afrika kıtasını baştan aşağı gezmeyi planlıyordur. Hem de Victoria adlı balonuyla! 

O güne kadar birçok kâşif ve maceraperest bu gizemli kıtanın sırlarını keşfetmek için yola düşmüş ve ne yazık ki birçok kişi yolculuk sırasında hayatını kaybetmişti. Kimileri ise kıtanın sadece küçük bir bölümünü görebilmişlerdi. 

Doktor Fergusson’un fikri birçok kişiye göre delilikti! Kimilerine göre bu seyahati tamamlamak imkânsızdı! 

Fakat Doktor Fergusson kimseye kulak asmaz, avcı arkadaşı Dick Kennedy ve yardımcısı Joe’yu da alıp Zanzibar’dan Nil’in kaynaklarına doğru uzanan soluksuz bir Afrika macerası için yola çıkar!

Yazar
Yayınevi Büyülü Fener
Barkod 9789752522336
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 142
Basım Tarihi Şubat 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2018
Ebat 13,5 X 19,5
Yayına Hazırlayan Ahmet Özel
Resimleyen Uğur Köse
Yayın Yönetmeni Sevinç S. Erzurumlu
Grafiker Elif Çepikkurt
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi