Bahçedeki Fil

Sürekli bundan bahsedip duruyor, sadece bana da değil, herkese. ‘Bahçede bir fil vardı, biliyor musun?’ diyor. Bütün bunlar palavra, Karl, inan bana.”   Karl, “Bence bana filiyle...
-25%

Bahçedeki Fil

ISBN:9789755099811
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 13,88 ₺ Regular Price 18,50 ₺
Stokta yok
%25 İndirim
%25 İndirim
Açıklama

Sürekli bundan bahsedip duruyor, sadece bana da değil, herkese. ‘Bahçede bir fil vardı, biliyor musun?’ diyor. Bütün bunlar palavra, Karl, inan bana.”
 
Karl, “Bence bana filiyle ilgili anlattıkları doğru. Yalan söylemiyor, uydurmuyor, öyle olmadığını biliyorum. Anlayabiliyorum.”
 
Yıl 1945. Savaşın son günleri. Elizabeth’in babası Alman ordusunda Doğu Cephesi’nde savaşırken, annesi Dresden hayvanat bahçesinde çalışmaktadır. Annesinin en sevdiği hayvan Marlene adını verdiği yavru bir fildir. Hayvanat bahçesinin müdürü kentin bombalanacağını ve bu nedenle de hayvanların tahliye edileceğini bildirdiğinde Elizabeth’in annesi, Marlene’i kurtarmak için evinin bahçesine getirir. Kısa bir süre sonra, Elizabeth ve ailesi, yaşadıkları şehir ve evleri bombalarla yerle bir olduğunda yola çıkmak zorunda kalır. Artık onları zorlu bir kaçış beklemektedir. Başlangıçta bir yavru fil ile birlikte yolculuk etmek hiç de kolay gözükmüyor olsa da yavru fil zor koşullarda aileye dayanma gücü verir.
 
Dünyaca ünlü ödüllü yazar Michael Morpurgo’dan bir dostluk, dayanışma ve zor koşullarda hayatta kalma romanı.

Yazar Michael Morpurgo
Yayınevi Arkadaş Yayınevi
Barkod 9789755099811
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 236
Basım Tarihi Şubat 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2018
Ebat 14 X 21,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi