Baba Olmak

Anne olmak konusunda bilgimiz ve fikrimiz çoktur ama baba olmak konusunda aynı şeyi söyleyemeyiz.  Çocuk, çocukların yetiştirilmesi deyince akla öncelikle anne geliyor da ya bab...
-25%

Baba Olmak

ISBN:9789752753266
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 24,75 ₺ Regular Price 33,00 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
Açıklama

Anne olmak konusunda bilgimiz ve fikrimiz çoktur ama baba olmak konusunda aynı şeyi söyleyemeyiz. 

Çocuk, çocukların yetiştirilmesi deyince akla öncelikle anne geliyor da ya baba; baba olmak? Babaların ihmal edildiği, annelere göre pek de önemsenmediği bir gerçektir. Çocuk için baba bir otorite kaynağı ve ekonomik güvence sağlayan bir güç olarak değerlendirilir; bunun ötesinde çocuğun yaşamında nasıl bir anlama sahip olduğu üzerinde pek durulmaz. Beş çocuk babası gazeteci-yazar Paul Raeburn tam da buna itiraz ediyor ve son araştırmalara dayanarak babanın çocuk için öneminin yanı sıra çocuğun baba için önemini de inceliyor. 

Geç yaşlarda baba olmanın çocuğun sağlığı üzerine etkilerinden babanın çocuğun dilinin gelişmesindeki rolüne kadar pek çok ayrıntıyı titizlikle ele alan yazar sonuçta babalarla çocuklar arasındaki ilişkinin nasıl daha iyi, daha sevgi dolu, daha güvenli ve daha mutlu olabileceğinin sırlarını sunuyor. 

Gelişim babasız olmaz. Babanın çocuğun hayatındaki yerini bilimsel kanıtlarıyla gösteren ve ikna eden bir kitap. Anneler ve babaların beraberce okuması için.
Dr. Yankı Yazgan Psikiyatrist

Bilim dünyası dahil olmak üzere babalık, insanlık aleminden sürekli bir yardımcı oyuncu muamelesi görür. Annenin ayağının altına cennet yerleştirilirken babaya direk olmak düşer. Evin direği. Raeburn, bu haksızlığı bir parça düzeltmeye yeltenmiş ve babalık mekanizmasının nasıl çalıştığını bütün veçheleriyle incelemiş. Ben çok şaşırdım, keyifle okudum ve çok şey öğrendim.
Metin Solmaz

Yazar Paul Raeburn
Yayınevi Kuraldışı Yayınları
Barkod 9789752753266
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 264
Basım Tarihi Haziran 2015
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Haziran 2017
Ebat 13,5 X 21
Çevirmen Ahmet Bora Pekiner
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi