-%30
Bugün 222 kisi bu ürünü görüntüledi

Vakıf

1. Hamur
Kapak: Karton
42,00 ₺ 60,00 ₺
Ön Okumalı PDF İndir
Ön Okumalı Kitap

24 Saat İçinde Kargoda

Sadece 1 adet kaldı

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Hugo Tüm Zamanların En İyi Serisi Ödülü

1941 yılında genç bir bilim insanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu'nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk dönemindeki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç sonucunda “Tarih tahmin edilebilir mi?”, “Toplum nasıl yönetilmeli?” ya da “İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?” gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi ortaya çıktı.

Galaktik İmparatorluk’un altın çağıydı. Binlerce yıldır gezegenler bu kadim medeniyetçe yönetiliyordu. Ancak bir adam, imparatorluğun çökeceğini öngörme cüretini gösterdi: Psikotarih biliminin öncüsü Hari Seldon. Tahminlerine göre galaktik savaş kaçınılmazdı. Bu durumu olabildiğince ertelemek adına iki Vakıf kurdu; biri imparatorluğun sahip olduğu binlerce yıllık bilgiyi korumakla yükümlüydü, diğerinin ise ne yeri ne de amacı biliniyordu. İmparatorluk çökmeye başlayınca Galaktik Ansiklopedi üzerinde çalışan Birinci Vakıf sakinleri, Seldon’ın onlar için tahminlerinin de ötesinde bir rol biçtiğini anlayacaktı.

İthaki Yayınları, Vakıf Serisi’ni yayımlanma sırasına göre yayımlamaya devam edecek.

Yayımlanış tarihine göre: 1. kitap / Kronolojiye göre: 3. kitap

  • Kağıt Türü: 1. Hamur
  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 304
  • Basım Tarihi: Ocak 2017
  • Kaçıncı Baskı: 12.Baskı
Bilimkurgu edebiyatı dendiğinde akla gelen ilk yazarlardan olan Isaac Asimov, Vakıf adlı serisinde altın çağını yaşayan Galaktik İmparatorluk çağına götürür bizi. Böyle bir çağda Hari Seldon adındaki bir bilim insanı, gezegenleri binlerce yıldır yöneten bu galaktik medeniyetin sonunun geldiğini öngörür ve insanlığın o zamana kadar elde ettiği bilgileri korumak adına harekete geçer. Edward Gibbon’ın Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi adlı eserinden ilham alan Asimov’un Vakıf serisi, bilimkurgu edebiyatı sevenlerin kitaplığında mutlaka bulundurması gereken bir seri.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi