-%35
Bugün 319 kisi bu ürünü görüntüledi

Savaş Üzerine

1. Hamur
Kapak: Karton
48,75 ₺ 75,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız


Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. Hayatı savaş meydanlarında ve askeri akademilerde geçen Prusyalı General Carl von Clausewitz savaşın siyasal ve bilimsel yönlerini inceler.
Clausewitz’in savaş hakkındaki fikirleri ve stratejileri Karl Marx, Helmuth Karl Bernhard von Moltke, ve Mao Zedong gibi farklı siyasal ve sosyal görüşlerden liderler, askerler, siyasetçiler, düşünce adamları tarafından benimsenmiştir. Fransız Devrimi ve Napoléon Savaşları sonrasında değişen savaş koşullarını gören Clausewitz, savaşı politikanın başka araçlarla devamı olarak görmüştür. 

 

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Orijinal Dili: Almanca
  • Sayfa Sayısı: 770
  • Basım Tarihi: Ağustos 2018
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Savaş Üzerine, Prusya ordusunun çeşitli kademelerinde görev almış Carl von Clausewitz’in savaş tecrübelerini ve teorilerini aktardığı muhteşem bir eser. 1832 yılında yayımlanan ve aslında Prusya ordusu subaylarının faydalanabilecekleri bir kılavuz olarak düşünülmüş bu devasa yapıt, savaş hakkında birçok teknik detaya yer veriyor. Savaş Üzerine, yayımlandığı günden bu yana akademisyenlerin, uzmanların ve konuya ilgi duyan okurların temel referans kitaplarından biri olmayı sürdürüyor.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi