Bugün 21 kisi bu ürünü görüntüledi

Aşk-ı Memnu

75,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 125,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Türkçenin tartışmasız en önemli eserlerinden biri. Sadece edebiyat tarihimiz açısından değil, Halit Ziya’nın edebiyatı açısından da doruk nokta kabul ediliyor...

Bu baskıda, yazarın üslubunu bozmaktan kaçınarak cümle kuruluşlarında hemen hiçbir değişiklik yapmadan, sadece bugün kullanılmayan, okurları zorlayacağını düşündüğümüz kelimeleri günümüzde kullanılan karşılıklarıyla değiştirdik. Yazarın kendi sadeleştirdiği 1939 baskısını esas almakla birlikte, bazı bölümlerde romanın Osmanlıca ilk baskısından da yararlandık.

Türkçenin doruklarından biri olarak kabul edilen Aşk-ı Memnû günümüz Türkçesiyle okuyucunun karşısına çıkıyor. Taptaze bir kitap olarak!         

“Edebiyatımızda ilk kez, bir romancı, tek cümlesini bile boş yere kurmamaya dikkat etmiştir.”

“Halid Ziya’nın yapıtında herkesin aşkı birbirine yasaktır.”

“Aşk-ı Memnû Türk romanının en başarılı ve etkileyici sonlarından biriyle biter. Baba kız arasındaki örtük aşk, kendi akışını ve çözümünü bulmuştur. Adnan Bey yalısındaki kemikleşmiş tragedyanın bütün nedenleri Bihter’dedir; bir daha da Bihter’in varlığına rastlanmayacak, o kemikleşme de sanki hep sürüp gidecektir.” 

“Oysa uzun bir kışın siyah günleri Aşk-ı Memnû için hep vardır.” SELİM İLERİ

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 400
  • Basım Tarihi: Ocak 2016
  • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Şubat 2016
Boğaziçi’ndeki tanınmış ailelerden birine mensup Firdevs Hanım’ın kızı Bihter’in, Adnan Bey ile evlenmesinin ardından birbirini takip eden entrikalar zincirini herhalde duymayan kalmamıştır. Özellikle son yıllarda yeniden popüler olan Aşk-ı Memnu, ihtiras ve entrika üzerine her gün yazılmaya devam eden romanlar arasında edebiyatımızın en büyük romanlarından biri olarak hep ayrı bir yerde duracak. 1975 ve 2008 yıllarında olmak üzere iki defa televizyona uyarlanan Aşk-ı Memnu, döneminin değişmekte olan toplum hayatına başarılı bir biçimde ışık tutuyor.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi