Alternatif Akım Devre Analizi

Alternatif akım (AA) devreleri, mühendislik ve teknoloji fakülteleri ile meslek yüksekokullarının elektrik, elektronik, haberleşme, otomasyon, mekatronik, enerji ve benzeri bölümle...
-15%

Alternatif Akım Devre Analizi

ISBN:9789752475373
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 75,65 ₺ Regular Price 89,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
Sadece 2 adet kaldı
%15 İndirim
Açıklama

Alternatif akım (AA) devreleri, mühendislik ve teknoloji fakülteleri ile meslek yüksekokullarının elektrik, elektronik, haberleşme, otomasyon, mekatronik, enerji ve benzeri bölümlerinde okutulan temel bir derstir. Günümüzde bu konuda yabancı ve ulusal bir çok eser bulunmakla beraber, öğrenciler ve öğretim elemanları yıllarca anlaşılması kolay, tüm konuların bulunduğu bir Türkçe kaynak sıkıntısı çekmiştir. Alternatif akım devrelerinin anlaşılması, temel doğru akım devre bilgilerinin yanında iyi bir matematik bilgisi gerektirir. Alternatif akım analizi, doğru akım analiz tekniklerinin fazörler vasıtasıyla alternatif akım devrelerine uygulanmasından ibarettir. Dolayısıyla alternatif akım devrelerinin iyi anlaşılması için fazör kavramı iyi bilinmelidir. 
Bu kitap, “Alternatif Akım Devreleri” ya da “Alteratif Akım Devre Analizi” dersine kaynak olması için yukarıda bahsedilen eksiklikler dikkate alınarak hazırlanmış olup, konular dersin takip edilen müfredatı doğrultusunda seçilmiştir. Konuların iyi anlaşılması için öncelikle, alternatif akım tanıtılarak gerekli olan matematiksel bilgilerin yanı sıra,  AA’ın temel kavramları, yapısı ve fazör kavramı detaylı olarak açıklanmıştır. Daha sonra sırasıyla, “ AA Devreleri, Devre Çözüm Yöntemleri, Devre Teoremleri, AA Devrelerinde Güç ve Enerji, Rezonans, Kuplajlı Devreler ve Çok Fazlı Devreler” bölümler halinde, bol örneklerle desteklenerek ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Örnekler sade ve uygulamada karşılaşılabilecek nitelikte seçilmiş olup, alternatif çözümlerle sunulmuştur. Ayrıca her bölümün sonunda kavrama problemleri verilerek bilgilerin pekişmesi amaçlanmıştır. 
Uzun ve zahmetli bir süreç sonunda ortaya çıkan bu eserin hazırlanması aşamasında, beni yönlendiren kıymetli editörüm Prof.Dr.Cebrail ÇİFLİKLİ’ye teşekkür eder, her zaman yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen sevgili eşim Öğr. Gör. Aynur KARAKOÇ’a, çocuklarım Muhammed Batuhan’a ve Baturalp’e sevgilerimi sunarım. Ve kitabın öğrencilere, faydalanmak isteyen okuyuculara ve öğretim elemanlarına yararlı olmasını temenni ederim. 

Yazar Tahir Karakoç
Yayınevi Eğitim Yayınevi
Barkod 9789752475373
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 344
Basım Tarihi Ocak 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2018
Ebat 21 X 29,7
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi