Bugün 81 kisi bu ürünü görüntüledi

Alice Harikalar Diyarında

1. Hamur
Kapak: Karton
35,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 50,00 ₺
Stokta Yok

219 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Charles Lutwidge Dodgson (27 Ocak 1832 - 14 Ocak 1898) ya da daha çok tanındığı takma adıyla Lewis Carroll, ünlü İngiliz yazar, matematikçi, mantıkçı, Anglikan papazı ve fotoğrafçıdır.

Carroll´ın en ünlü eserleri; Alice´s Adventures in Wonderland ("Alice Harikalar Diyarında") ve onun devamı olan Through the Looking-Glass ("Aynanın İçinden") adlı kitapları ve "The Hunting of the Snark" ve "Jabberwocky" adlı şiirleridir ve hepsi absürt edebiyatın örneklerindendir. Kelime oyunları, mantık ve fantezideki yeteneği sayesinde ün kazanmıştır. Ancak bunun ötesinde, eserleri modern kültüre iyice yerleşmiştir. Birçok sanatçıyı, direkt olarak etkilemiştir. Kuzey Amerika, Japonya, İngiltere ve Yeni Zelanda başta olmak üzere, dünyanın birçok yerinde, sadece Carroll´ın eserlerinin zevkle okunması ve daha da yaygınlaştırılması ve hayatının araştırılmasına adanmış kuruluşlar vardır.

Hayatının son yirmi yılında, gittikçe artan ününe ve servetine rağmen, Dodgson´un yaşam şeklinde çok az değişiklik oldu. 1881´e kadadr Christ Church´de öğretmenlik yapmaya devam etti, ve ölümüne kadar da burada yaşadı. Son romanı, iki ciltlik Sylvie ve Bruno, sırasıyla 1889 ve 1893 yıllarında basıldı, ancak kitapların başarısı Alice´in başarısının yanına bile yaklaşamadı. Karmaşıklığı okuyucu tarafından pek takdir görmedi ve kitabın eleştirileri de dahil olmak üzere yalnızca 13,000 baskısının satılması hayal kırıklığı uyandırdı.

Dodgson´un bu yıllarda bir dini bir yurtdışı gezisine çıktığı ve Peder Henry Liddon ile Rusya´ya gittiği biliniyor. Dodgson bu geziyi kendisinin "Russian Journal" (Rusya Günlüğü) olarak adlandırdığı yazılarında tariflemiş ve günlüğün ilk ticari baskısı 1935 yılında yayımlanmıştır. Rusya´ya gidiş ve dönüşü sırasında Dodgson Belçika, Almanya, Fransa ve Polonya´nın da bir kısmını görmüştür. 

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 117
  • Basım Tarihi: Aralık 2015
  • Son Basım Tarihi: Aralık 2015
  • Ebat: 13,5 X 21

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi