-%15
Bugün 45 kisi bu ürünü görüntüledi

Eğitimde Sözün Demi

42,50 ₺ 50,00 ₺
Stokta Yok

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

“İkra”; ilk vahiy, ilk sesleniş, ilk emir… Oku!.. Yaradan Rabbinin adıyla oku!.. Kâinatın sırrına er, kendini tanı, yeri geldiğinde büyüklüğünü hisset, yeri geldiğinde sonsuz evrende bir katre kadar küçük olan bedeninin acziyetini duy. Oku!.. Oku ki tevazu ile dolsun ruhun, kibirden arınsın kalbin. Oku ki değer bil, donat zihnini sonsuz bilgiyle. Oku ve öğren yaratılmışların en kıymetlisinin insan olduğunu…

Yüce kitabımızın ilk emridir “Oku!” İlim öğrenmek, kendini eğitmek, donanımlı ve bilgili insanlar olmak kadın erkek herkese farz kılınmıştır. Eğitim, salt bir bilgi aktarım faaliyeti değildir; bireyin hayata hazırlanmasına, erdemli insan olmasına, mutlu bir toplumun inşasına hizmet eden onurlu bir faaliyettir aynı zamanda. Eğitim sadece ailede ve okulda yapılmaz. Her dakika, edindiğimiz her yeni tecrübe yeni bir kazanç olur bizler için. Okudukça, yaşadıkça, gördükçe öğrenir; hisseder ve olgunlaşırız.

“Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir” diyor Bacon. Eğitimle edindiklerimizi hayatımıza uyarlayabildiğimiz oranda biz olur ve mutlu yüzlerle gülümseriz hayata.

Hayatımızdaki ilerlemelerin ve güzel değişimlerin tetikleyicisi olan eğitim, her dönemde ve her toplumda bu gerçeği bilen insanlarca yüceltilmiş, bu konuda çok söz sarf edilmiş, çok dil dökülmüştür. Elinizdeki kitapta bu sözlerin bir kısmıyla buluşturmak istedik sizleri. Sözleri Funda Koçer’in muhteşem minyatürleriyle bezeyip beğenilerinize sunduk.

Eserde yer alan özlü sözlerin hayatınızı aydınlatan ışıklı bir yol olması dileğiyle…

Dr. Cengiz Yakıncı

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 96
  • Basım Tarihi: Kasım 2017
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Kasım 2017
  • Ebat: 16 X 16

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi