Bugün 21 kisi bu ürünü görüntüledi

Aile Şirketleri ve Kurumsallaşma

1. Hamur
Kapak: Karton
25,93 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 32,41 ₺
Stokta Yok

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

1958 Gemerek/ Sivas doğumludur. Lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Çalışma hayatı boyunca, ülkemizin büyük ce seçkin inşaat şirketlerinde saha mühendisliğinden genel müdürlüğe kadar her görevde bulundu. Çeşitli proje ve yapım yönetimi kongrelerinde bildiriler sundu.

Yazar evli ve bir erkek- bir kız olmak üzere iki çocuk babasıdır. Halen inşaat sözleşmeleri ve tahkim, ortaklıklar, iş geliştirme, ihale ve teklif hazırlama, proje yönetimi konularında serbest danışmanlık yapmaktadır.

Günümüzde, ekonomilerde her on şirketten yaklaşık dokuzunu oluşturan aile şirketleri, büyüyüp gelişirken şirket içi sorunların yanında, aile ile ilgili sorunlar da yaşarlar. Bu sorunlar arasında; geleceğe yönelik planlama eksikliği, kuşak ve rol çatışmaları, yüksek işgücü devir oranı, alışılmış yönetim alışkanlıklarının sürdürülmek istenmesi, aile üyeleri ile profesyonel yönetici çatışmaları ve aile içi dedikodular sıralanabilir. Bu sorunlar genellikle şirketin kurumsallaş(a)maması kaynaklıdır.

Bu sorunların içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışan aile şirketleri ile ilgili olarak yapılan araştırma sonuçlarına göre; ABD’de, birinci kuşak tarafından kurulmuş olan her 1.000 aile şirketinden sadece 34’ü üçüncü kuşağa kadar yaşamını sürdürebiliyor. Avrupa ülkelerinde ise bu sayı 33. Türkiye’de ise, durum çok da farklı değil, hatta daha da düşük oranda 30’un altındadır.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 293
  • Basım Tarihi: Aralık 2015
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Aralık 2015
  • Ebat: 16 X 24

Okurlarımız Bunları da Beğendi