Bugün 31 kisi bu ürünü görüntüledi

Advanced English Test YDS Soru Bankası

38,20 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 50,93 ₺
Stokta Yok

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Öncelikle, daha önce yayınladığımız ve geçmiş yıllarda çıkmış YDS soruları paralelinde hazırladığımız “Test Your YDS Level”isimli kitabımıza, “YDS Sınav Stratejileri” ve diğer yayınlarımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. İkinci yayınımız olan “Advanced English Tests / YDS Soru Bankası”, YDS ve LYS-DİL gibi sınavların da formatlarına ve zorluk seviyelerine göre hazırladığımız ve bu sınavlara girecek olan adaylara faydalı olacağına inandığımız bir kitaptır.

Bildiğiniz üzere, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, 04.01.2013 tarihli

ve 28518 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak KPDS-ÜDS- KPSS İngilizce sınavları yerine YDS adı altında tek

bir sınav yapılması planlanmıştır. Aynı bildiride sınavın çoktan seçmeli test sorularından oluşacağı da açıklanmıştır. Yapılan ilk sınav olan 7 Nisan YDS’de sınavın, ÜDS ve KPDS karışımı bir sınav olduğu ve okuduğunu

anlama becerisinin daha ön planda tutulduğu görülmektedir. Bu nedenle önümüzdeki YDS için okuma ve

kelime çalışmalarınıza ağırlık vererek, aynı stratejiler ve yaklaşımlar ile çalışmanıza devam etmenizi tavsiye etmekteyiz.

 

YDS’ye hazırlanan üniversite öğrencileri ya da dil tazminatı almak isteyen özel kurum çalışanları, üniversitelerde yüksek lisans ve doktora yapmak ve bu nedenle yeterlilik belgesi almak isteyen adaylar, üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği, Mütercim-Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi bölümlerine girmek isteyen son sınıf öğrencileri ya da mezunlar, Devlet memuru olmak için İngilizce yeterliliğini kanıtlamak isteyen adaylar ve üniversitelerin hazırlık bölümünü başarıyla tamamlamak isteyen öğrenciler için hazırlanan “Advanced English Tests / YDS Soru Bankası” geçmiş yılarda çeşitli sınavlarda çıkmış sorular ve bu sorular paralelinde hazırlanmış özgün sorulardan oluşmaktadır.

Sorular hazırlanırken son yıllarda bu sınavlarda uygulanan değişiklikler de dikkate alınmıştır. Sınavlarda zorlanılan kısımlar için daha çok soru hazırlanmıştır. Özellikle son yıllarda sorulan “Cloze Test” tipi soruları pekiştirmek amacıyla 100 paragraftan oluşan 500 özgün soru bu kitabı benzerlerinden farklı kılan bir özelliktir. Kitap, sınavlara hazırlanma sürecine yayılması amacıyla farklı soru tiplerinden oluşan testler içermektedir ve bu becerileri geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Kelime bilgisi ve dil bilgisi, eksik bir cümleyi tamamlayan seçeneği bulma, verilen İngilizce bir cümlenin Türkçe karşılığını bulma, verilen Türkçe bir cümlenin İngilizce karşılığını bulma, Paragrafta boş bırakılan cümleyi anlam bütünlüğünü sağlaması amacıyla seçeneklerden bulma, Verilen bir paragrafta anlam bütünlüğünü bozan cümleyi saptama, Karşılıklı konuşmalarda boş bırakılan cümleyi bularak diyaloğu tamamlama, Verilen durumda söylenecek uygun ifadeyi bulma (Bu soru tipi sadece LYS-Dil sınavında mevcuttur, bu nedenle YDS adaylarının bu bölümü çalışmalarına gerek yoktur), Verilen bir cümlenin eş ya da yakın anlamlısını saptama ve verilen bir okuma parçasını analiz ederek parçayla ilgili soruları cevaplama yeteneğini geliştirme... Tüm soru tiplerini iyi şekilde anlamak ve aynı türden çok miktarda soru çözmek mutlaka gireceğiniz sınavlarda sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Bu kitabı bitirdikten sonra özellikle YDS’ye girecek adaylara sınav formatında oluşturduğumuz “Test Your YDS Level”kitabımızdan, paragraf ve okuma parçalarını içeren “YDS Readers” ve “Passagework YDS” isimli kitaplarımızdan, www.passagework.com sitemizden faydalanmanızı öneririz. İngilizce sınavlara hazırlıkta ana kaynak olarak kullanabileceğiniz konu anlatımlı “YDS Sınav Stratejileri” isimli yayınımızı da şiddetle tavsiye etmekteyiz. Ayrıca, bu kitabımızın tüm detaylarını bulabileceğiniz içeriğe ise www.uzaktanyds.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

“Advanced English Tests / YDS Soru Bankası” kitabını hazırladığımız süre içinde bizleri sürekli teşvik eden Erkan ÖNLER, Ahmet TAŞPINAR,  ODTÜ İngilizce Öğretmenliği hocalarımızdan Yrd. Doç. Dr. Dürrin Alpakın Martinez-Caro ile Dr. Feyza Doyran ve bu kitabın düzeltme okumalarını yapan Duygu Bayram’a sonsuz teşekkürler.

Kitabımızın tüm adaylara yardımcı olması dileğiyle...

Suat GÜRCAN & Rıdvan GÜRBÜZ

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 447
  • Basım Tarihi: Ocak 2018
  • Kaçıncı Baskı: 19.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Ocak 2018
  • Ebat: 19 X 27

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi