Bugün 21 kisi bu ürünü görüntüledi

Adı: Aylin

3. Hamur
Kapak: Karton
96,85 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 149,00 ₺
Ön Okumalı PDF İndir
Ön Okumalı Kitap

1 İş Günü İçinde Kargoda

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Aylin Radomisli Cates, 19 Ocak 1995 Perşembe günü, evinin bahçesinde, o sabah evini temizlemeye gelen hizmetçisi tarafından, kendi arabasının altında ölü bulundu. Üstünde ve etrafta nasıl öldüğüne dair hiçbir iz yoktu.

Bir hırsızın saldırısına uğramış değildi. Bir katille boğuşmamıştı. Elbisesi yırtılmamış, tırnakları kırılmamıştı. Çorapları bile kaçmamıştı. Kaptıkaçtı tipi arabası, parke taşı döşeli dümdüz avluda, aklın alamayacağı bir nedenle kayarak, dört parmak yüksekliğindeki seti atlamış, meyil aşağı inmiş, ön tekerlekleri yolda, arka tekerlekleri duvara takılı durmuştu.

Aylin, arabanın altına çaprazlamasına girmiş, sırtüstü yatıyordu. Üstünde abiye bir gri döpiyes, yakasında yarım ay biçiminde bir elmas broş, parmağında tek taş yüzük vardı. Otopsi raporuna göre, iki gün önce, Salı gecesi ölmüştü.

Türkiye’nin tartışmasız en ünlü kitaplarından biri "Adı: Aylin", prenseslikten Amerikan ordusuna uzanan baş döndürücü bir hayatın romanı...

  • Kapak Türü: Karton
  • Türü: Siyah Beyaz
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 398
  • Basım Tarihi: Ekim 2008
  • Kaçıncı Baskı: 127.Baskı
Edebiyatımızın usta kalemlerinden Ayşe Kulin bu romanında okurlarına, soylu bir sülaleden gelen Aylin Devrimel’in gerçek yaşam öyküsünü anlatıyor. Yalılarda geçen gençlik yıllarından Libya prensiyle yaptığı evliliğe, yirmi altı yaşında başladığı tıp fakültesinden Amerikan ordusundaki doktorluk serüvenine kadar baş döndürücü bir geçmişi var Aylin’in. Ayşe Kulin’in sürükleyici bir dil ve sağlam bir kurgu ile kaleme aldığı Adı: Aylin, bir insanın azim ve kararlılıkla neler başarabileceğini gözler önüne seriyor.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi