ABD'nin Gizli Tarihi

“Kuznick ve Stone’un Anlatılmamış Tarihi, bu yüzyılın en önemli tarihi anlatımıdır; dikkatle araştırılmış ve zekice oluşturulmuş bir hesap.” Martin Sherwin, American Prometheus’un...
-25%

ABD'nin Gizli Tarihi

ISBN:9789759967918
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 93,75 ₺ Regular Price 125,00 ₺
2 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
Açıklama

“Kuznick ve Stone’un Anlatılmamış Tarihi, bu yüzyılın en önemli tarihi anlatımıdır; dikkatle araştırılmış ve zekice oluşturulmuş bir hesap.”
Martin Sherwin, American Prometheus’un Pulitzer Ödüllü yazarı

ABD’nin Gizli Tarihi, yönetmen Oliver Stone ve tarihçi Peter Kuznick’in kaleme aldığı, dünyanın en güçlü ve egemen ulusu olan Amerikan imparatorluğunun yükselişinin ve çöküşünün ilginç hikâyesidir. Woodrow Wilson’dan Donald Trump’a kadar 18 başkanın hükümetinin karanlık köşelerini araştıran Stone ve Kuznick, ABD’nin temel demokratik ideallerinden ne kadar uzaklaştığını sorgulama cesareti gösteriyorlar.

Amerika’nın atom tarihini inceleyen Stone ve Kuznick, Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarının askerî açıdan gereksiz ve ahlaki açıdan affedilemez olduğunu savunuyorlar. Amerika Birleşik Devletleri’nin nasıl durmadan nükleer tehditler savurduğunu ve bir nükleer savaşın eşiğine yaklaştığını gösteriyorlar. ABD başkanlarının anayasayı ve uluslararası hukuku nasıl ayaklar altına aldığını açığa çıkarıyor ve ABD’nin ulusal güvenlik devleti haline gelişini tüm çıplaklığıyla ortaya döküyorlar.

En son araştırmalar ve yakın geçmişte gizliliği kaldırılan kayıtlarla beslenen ABD’nin Gizli Tarihi, bir avuç insanın çıkarları için yirminci yüzyıl ve ötesi için dünyadaki olayların seyrini nasıl belirlediğini gösteren, titizlikle belgelenmiş ve şok edici bir Amerikan imparatorluğu portresi çiziyor.

Yazar
Yayınevi Profil Kitap
Barkod 9789759967918
Orijinal Adı The Untold History of the United States
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 895
Basım Tarihi Kasım 2015
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2021
Ebat 16,5 X 23,5
Çevirmen Türkan Çolak
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi