Bugün 2-9 kisi bu ürünü görüntüledi

72. Koğuş

3. Hamur
Kapak: Karton
61,75 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 95,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden biri olan Orhan Kemal’in başyapıtlarından biri olan 72. Koğuş, insan haysiyetinin düşebileceği en dipsiz kuyunun hikâyesidir Tüm yapıtlarında her şeye rağmen insana olan inancını ve sevgisini korumuş olan Orhan Kemal, bu derin çukura yuvarlanmış olan insanların, en yakınını bile üç kuruşa vurabilecek kadar alçalmış olanların dünyasını bir koğuşun karanlığında anlatırken bile direnişin sesini duyuruyor okurlarına. Alçalışın bile yok edemeyeceği insanlık onurunu dile getiriyor.
Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir.

  • Kapak Türü: Karton
  • Türü: Siyah Beyaz
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 100
  • Basım Tarihi: Mayıs 2007
  • Kaçıncı Baskı: 50.Baskı
1940’lu yıllarda bir hapishanede geçen roman, hapishanenin en yoksul koğuşu olan 72. Koğuş’ta yaşananları konu alıyor. Koğuştakiler arasından Ahmet Kaptan’a günün birinde annesinden yüklü miktarda para gelir ve bu iyi niyetli, babacan adam parayı kendine saklamak yerine, koğuş arkadaşları için harcamaya başlar. Yazılış öyküsü bakımından Orhan Kemal için her zaman ayrı bir yerde duran bu güzide eseri okurken, insanın düştüğü tüm zor durumlara rağmen yine de umut ışığının nasıl güçlü bir şekilde parıldadığını göreceksin.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi