Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
Haftanın Fırsatı
-45

Binbir Gece Masalları (2 Cilt Takım)

Kolektif
258,50 ₺470,00 ₺

24 Saat Içinde Kargoda

Fırsatları Kaçırma
Yayınevleri
Çocuk Kitapları Ayın Yazarı
Aranıyor...

Üzgünüz, Sonuç Bulunmadı

Kampanya sayfalarımıza göz attınız mı?
Tüm Kampanyalar
-%35
Bugün 2-9 kisi bu ürünü görüntüledi

7 Mehmet (Ciltli)

Puan:
Kuşe
Kapak: Sert Kapak
256,75 ₺ 395,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

120 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  ön siparişten aldım, bugün teslim aldım. cildi, baskısı kaliteli. çok memnun kaldım.
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Muhteşem bir çalışma olduğuna eminim
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Antalya'ya gittiğimde mutlaka uğramaya çalışırım, bu kitap beni gerçekten heyecanlandırdı :)
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  dillere destan 7 mehmet, gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum

4 madde

Göster sayfa başı

Hikayeler, Ürünler ve Tarifler
7 Mehmet... 1937 yılında kurulmuş; dede, baba ve şimdi torun, üç nesil, Antalya’nın hatta Türkiye’nin simge restoranlarından biri olmuş. Yaşar Kemal, restoranın anı defterine "Akdeniz lokantası... Akdeniz kadar büyük ve güzel" yazmış. Aydın Boysan, "Bir restoran bir şehre, hatta bir ülkeye simge olabilir mi? Elbet olur" satırlarıyla onurlandırmış. Kimi Sezen Pilavı, kimi efsanevi kabak tatlısı, kimi oğlak köftesi, kimi salataları, kimiyse tandır ya da bademli gridası için 7 Mehmet Restoran'ın yolunu tutmuş.
Peki bu restoran niye bu kadar özel? Hikâyesi ne? İsmi niye 7 Mehmet? Bir restoranın 100 yıla yakın süre efsanesini büyüterek, lezzetlerini çeşitlendirerek ayakta kalmasının sırları neler? Şimdilerde sıkça adı anılan "sürdürülebilirlik, atıksız mutfak, mevsimsellik, okul olmak" gibi kavramlar, nasıl olmuş da yıllar yıllar önce bu restoranın genlerine işlemiş...
"7 Mehmet - Hikâyeler, Ürünler ve Tarifler", hem bu sorulara yanıt verecek, hem öğretecek hem de tarifleriyle sofralarınızı şenlendirecek.
Restoranın üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ anlattı, Sinan Hamamsarılar yazdı. Hikâyeler, ürünler ve 7 Mehmet Restoran'ın yıllardır sır gibi saklanan tarifleri... Hepsi elinizde tuttuğunuz bu kitapta... Öğretici, lezzetli, ilham verici...

 

7 Mehmet Restoran’ının üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ’ın anlattığı ve Sinan Hamamsarılar’ın yazdığı 7 Mehmet (Ciltli) kitabı, Alfa Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Dillere destan Sezen Pilavı, oğlak köftesi, kabak tatlısı, bademli gridası, tandırı… Antalya’nın ve hatta Türkiye’nin simgesi haline gelen 7 Mehmet’in hikâyesini, ürünlerini ve sır gibi saklanan tariflerini bu kitapta bulabilirsiniz. 100 yılı aşkın süredir ayakta kalan bu restoranın sırrı nedir? Adı neden 7 Mehmet? Hikâyesi ne? Tüm bu soruların cevapları 7 Mehmet kitabında.

 

 • Kapak Türü: Sert Kapak
 • Türü: Renkli - Resimli
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 296
 • Basım Tarihi: Haziran 2022
 • Kaçıncı Baskı: 3.Baskı

7 Mehmet (Ciltli) Kitabı

Esnaf kitabı başta olmak üzere Yemek/Yemek Kültürü türündeki kitapları meraklılarıyla buluşturan Alfa Yayınları, yepyeni bir kitabı okurlara sunuyor. Mehmet Akdağ ve Sinan Hamamsarılar’ın birlikte hazırladığı 7 Mehmet kitabı birbirinden lezzetli tarifler, hikâyeler ve ürünlerle raflardaki yerini aldı.

7 Mehmet, 1937 yılında kurulmuş ve nesilden nesle geçerek Antalya’nın ve hatta Türkiye’nin simge restoranlarından biri olmuştur. Yaşar Kemal’in anı defterine ‘’ Akdeniz lokantası… Akdeniz kadar büyük ve güzel ‘’ yazdığı, Aydın Boysan’ın ‘’ Bir restoran bir şehre, hatta bir ülkeye simge olabilir mi? Elbet olur ‘’ satırlarıyla onurlandırdığı 7 Mehmet…

Kimi efsane kabak tatlısı, kimi Sezen Pilavı, kimi salataları, kimi tandır, kimi bademli gridası ve kimiyse oğlak köftesi için 7 Mehmet Restoran’ın yolunu tutuyor. 7 Mehmet lezzetlerini sevenler, 7 Mehmet kitabına da bayılacaktır.

Denizden (Ciltli) kitabı gibi büyük bir ilgiyle karşılanan 7 Mehmet kitabı satın almak isteyenler kitabın ne anlattığını oldukça merak ediyor. Kısaca göz atalım.

7 Mehmet (Ciltli) Kitabı Neyi Anlatıyor?


7 Mehmet Restoran’ı hakkında tüm merak ettiklerinizi 7 Mehmet (Ciltli) kitabında bulabilirsiniz. Bu restoran neden bu kadar özel? Hikâyesi ne? Neden adı 7 Mehmet? 100 yılı aşkın süredir ayakta kalmanın sırrı nedir?

7 Mehmet – Hikâyeler, Ürünler ve Tarihler kitabı hem merak ettiğiniz tüm soruları cevaplandıracak hem de muhteşem tarifleriyle sofranızı lezzetlendirecektir. Restoranın üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ anlattı ve Sinan Hamamsarılar kaleme aldı. Hikâyeler, ürünler ve sır gibi saklanan 7 Mehmet Restoran’ının tarifler bu kitapta.


Okurlarımız Bunları da Beğendi